173. Podcasty o podróżach część 1. Hej!

Od dłuższego czasu rozwijam się słuchając interesujących podcastów. Mam ich bardzo dużo w swojej bibliotece na aplikacji, ale ostatnimi czasy zainteresowałam się historiami opowiadanymi przez podróżników. Kiedy sama szukałam audycji o takiej tematyce, to niestety nie znalazłam w internecie ciekawych zestawień, dlatego postanowiłam sama stworzyć taką listę. Lubicie słuchać, jak obcy ludzie mieli przypały na autostopie albo w jaki sposób zorganizowali sobie podróż dookoła świata? Zapraszam. Umilą Wam niejedną podróż, chociażby tą tramwajową. 

1. Blondynka na autostopieMoja topka jeśli chodzi o podcasty podróżnicze. Najbardziej lubię styl  podróżników gawędziarzy, którzy chociaż trochę przedstawiają dane miejsca podróży od tej lokalnej strony. Blondynka na autostopie zwiedziła już bardzo dużo krajów i cały czas widzę jakieś nowe odcinki. Dodatkowo, autorka ma po prostu bardzo przyjemny głos. Sprzęt, którym nagrywa, daje radę i nie trzeszczy jak niektórzy polscy artyści na scenie bez playbacku. Tematy, które wybiera, zaciekawią większość z Was. Ale że szczur z dżungli zamiast kurczaka?

2. Dobre podróżeMamy tutaj do czynienia z profesjonalnym podcastem, który spodoba się ludziom, którzy chcą przesłuchać audycji na konkretny temat. Jestem świeżo po audycji o Budapeszcie i mogę przyznać, że czułam się jakbym tam znowu była. Świetne tematy, ciekawie dobrani goście, dobre pytania. Czuję ogromną przyjemność ze słuchania tych nagrań. Mam też poczucie, że przed mikrofonem siedzą autentyczni ludzie, którzy czerpią dużo z podróży i nie zajmują się jedynie instafriendly tematami i gdzie zrobię sobie fajne fotki na Kanarach. Mówią o krajach, które zdecydowanie nie są popularnymi miejscówkami na urlop. 

3. Miriam TakiPrzesłuchałam chyba wszystkie odcinki, niestety nie ma ich zbyt wiele, a szkoda! Zauważyłam też, że nie ma nowych nagrań, co chyba świadczy o tym, że Miriam Taki zaprzestała opowiadania o swoich przygodach. Smuci mnie to, bo ten podcast sprawia wrażenie rozmowy z przyjaciółką, gdzie wymieniacie się swoimi największymi przypałami. Być może to kwestia za małej liczby słuchaczy, ale pamiętajcie, że sukces jest tuż po tym jak chcemy się poddać :) Mamy tutaj próbę podróży dookoła świata, informacje z pierwszej ręki o południowo-wschodniej Azji i po prostu czuć, jak bardzo Miriam uśmiecha się do nas z tymi opowieściami. Każdy z nas chciałby mieć taką koleżankę. 

4. Ruda w podróży


Ruda w podróży odwiedza miejsca, w których i ja planuję być. Myślę, że nie chce uczyć się farsi i jechać do Iranu czy sprawdzić jak zimno jest w Jakucku. W jej nagraniach możemy się dowiedzieć, co warto zwiedzić na Maderze (moja ulubiona wyspa, wiem już chyba o niej wszystko, a jednak cały czas szukam nowych informacji), na Sycylii czy w Gruzji. Miejsca te są dla mnie jak najbardziej interesujące na przyszłe wakacje, trochę komercyjne (Gruzja coraz bardziej), ale właśnie takie miejsca wybiorę prędzej od Kazachstanu czy Gwatemali. I zawsze miło posłuchać kogoś, kto już tam był. 

5. Pasja w podróżyPodcast prowadzony przez Odetę Moro. Jest trochę o wszystkim, ale jego główną osią jest tytułowa pasja w podróży. Zaczął się w okresie pandemicznym i trochę skłaniał do poznania naszego kraju, są tam też rozmowy z podróżnikami, ekspertami w danej dziedzinie. Jest też trochę o podróżowaniu samochodem i bezpiecznej jeździe. Odcinki są dość krótkie, więc myślę, że w sam raz nadadzą się na krótki dojazd autem do pracy czy inną 20-minutową czynność. 

Serdecznie polecam Wam sprawdzenie wszystkich z powyższych podcastów, bo jest duża szansa, że któryś z nich przypadnie Wam do gustu, a kto wie - może wszystkie zagoszczą w Waszych słuchawkach na dłuższy czas? 

A podcasterom życzę wielu tematów do omówienia i jeszcze więcej słuchaczy. Robicie świetną robotę i nie poddawajcie się w chwilach zwątpienia. 

Do miłego przeczytania!


You Might Also Like

0 comments

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories