170. Prezenty wyjazdowe dla aktywnych cz. 1

 Hej! 

Tak się składa, że mam w swoim otoczeniu większego świrka, który uwielbia próbować wszelkich nowych aktywności. Nocowanie w lesie? Super. Escape Room? Nie ma sprawy. Kurs sommelierski? Ekstra. Czasami wystarczy po prostu zaproponować cokolwiek nowego, aby był ten błysk w oku. Jednak z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia fajnie przygotować coś super, na co nasz aktywista będzie mógł czekać z niecierpliwością, przygotowując się do nowego wyzwania. Poniżej przedstawiam Wam moją listę inspiracji na vouchery na wydarzenia, kursy, aktywności, parki rozrywki. Korzystajcie, bawcie się wspólnie na wyjazdach, bo najfajniej kiedy z prezentu możecie skorzystać razem. W końcu wspólnie spędzony czas jest tym najlepszym wśród prezentów, prawda? Lecimy z listą.

1. Suntago Wodny Świat

wewnątrz Suntago, aquapark z palmami sprowadzonymi m.in. z Kostaryki


Suntago to jeden z najnowszych i największych aquaparków w Polsce i w Europie. Sama pamiętam, jak byłam w Tropical Island i bawiłam się świetnie, a nawet nie umiałam pływać. Zjeżdżalnie, moczenie się w  jacuzzi, baseny zewnętrzne to taki duży plac zabaw dla dorosłych (ale oczywiście dla dzieci też jest dużo atrakcji). W takich miejscach można się poczuć, jak na egzotycznych wakacjach, gdzie jest cieplutko, wszędzie można dostać Comfort food, a na koniec warto zrelaksować się w kompleksie saun. Osobiście wyznaję zasadę, że im więcej atrakcji w takim miejscu, tym lepiej. Mało tego, im więcej zjeżdżalni tym lepiej. A najlepiej zjeżdżalni z pontonami. Tylko nie polecam trzymać pontonu nad głową, jak miałam kiedyś wątpliwą przyjemność zrobić ;) 

Sama bym zakupiła voucher na bilety do trzech stref:

* Jamango - zjeżdżalnie, baseny, restauracje, strefy dla dzieci (myślę, że to główna atrakcja parku)

* Relax - baseny mineralne, spa, restauracje

* Saunaria - sauny i łaźnie. 


Bilet dla dorosłego na cały dzień w weekend kosztuje 149 zł. Odsyłam Was do szczegółowego cennika tutaj

Jeśli zostanie Wam trochę środków, to myślę, że ciekawym zakończeniem intensywnego dnia będzie jakiś wybrany zabieg w Wellnes&Spa. Tylko sprawdźcie dobrze ceny, bo z doświadczenia wiem, że potrafią zszokować nieprzygotowanych. Szczególnie, jeśli zabieg ma się odbyć dla dwojga naraz. 

Nie zapominajmy, że po całym dniu wodnych atrakcji warto skorzystać z noclegu. W szczególności, jeśli przyjechaliście do Suntago z daleka. Sam Park of Poland oferuje zakwaterowanie niedaleko obiektu, szczegóły sprawdźcie tutaj. Mogę Wam podpowiedzieć, że wybranie noclegu to świetny pomysł, ponieważ byłam w Tropical Island na 1 dzień i wieczorny powrót samochodem skończył się spaniem w aucie na parkingu. Może nie będziecie tego czuli w samym aquaparku, ale po wyjściu z niego ulatuje wszelka energia, a oczy zamykają się same. 

Adres: ul. Nowy Świat 1 96-300 Wręcza, Polska

Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła zrecenzować to miejsce! :) 

2. DEEPSPOT
    Popływane? Powygłupiane? To czas na coś bardziej ekstremalnego! Bardzo blisko Suntago znajduje się najgłębszy w Europie basen do nurkowania. Myślę, że przez jakąś chwilę był to nawet najgłębszych basen na świecie (zanim Dubaj zrobił większy i bardziej wypasiony). Kto ma aktualnie kilka tysięcy na Dubaj, to myślę, że to będzie super atrakcja. A kto nie ma, niech nie gęsi i do swojego krajowego basenu jedzie. 


    Osobiście, gdybym miała proponować któryś z voucherów na prezent, wybrałabym ten na Scuba Diving  12m. Byliście kiedyś tak głęboko w wodzie w ekwipunku nurka? Jeśli jeszcze nie, to myślę, że to świetna okazja. I nie trzeba mieć żadnego certyfikatu! Przechodzimy krótkie szkolenie, a całe nurkowanie odbywa się przy obecności instruktora. Także wszystko odbywa się bezstresowo, sama zabawa dla chętnych. A może ktoś zechce zostać certyfikowanym nurkiem i zapisze się później na kurs? 


    Wejdźcie tutaj, aby poznać bliżej rodzaje voucherów i ich ceny. 


3. Energylandia    Hola amigos, wróćmy do dużych placów zabaw. Byliśmy już pod wodą, to może teraz trochę polatamy na rollercoasterach? 


    Miałam szczęście być w Energylandi kilka lat temu i do dzisiaj świetnie wspominam ten dzień. To prawda, trzeba trochę postać w kolejkach, dlatego od razu polecam iść do tych topowych atrakcji. I to prawda, nie zjecie tam raczej pysznego obiadku, chyba, że pizza smakująca jak z kartonu i kebab są ok. Dla mnie to było jak najbardziej ok, takie miejsca rządzą się swoimi prawami. 


    Wasz bliski lubi trochę adrenaliny? Znajdziecie tam kilka superszybkich albo wysokich atrakcji, które wytworzą sporo endorfin. I tak samo po całym dniu atrakcji polecam Wam nocleg albo transport komunikacji zbiorowej. Jazda samochodem może być wyczerpująca po takiej ilości bodźców. Nie mówiąc o tym, że z roku na rok przybywa atrakcji i być może w 2022 roku 1 dzień na Energylandię to będzie po prostu za mało. Tym bardziej, jeśli chcecie zaliczyć wszystkie punkty na mapie. 


    Muszę przyznać, że Energylandia przygotowała świetne pakiety prezentowe i ładne vouchery. Zawsze milej dostać taki prezent, niż wydruk A4 z domowej drukarki. Sprawdźcie opcje i ceny tutaj 


Już wkrótce część druga! W Polsce i okolicach jest masa ciekawych miejsc do wyszalenia się. I mam zamiar niedługo pokazać Wam resztę. Do przeczytania :)You Might Also Like

0 comments

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories