165. List gończy #2 - MŁODZIEŻÓWKI 2016 #2

Hej!

Książek nigdy dość i bardzo często mają stos do przeczytania szukam kolejnych inspiracji. No kto tak nie ma? Chyba tylko normalni ludzie, którzy nie jarają się tak nowymi pozycjami na rynku.

Dzisiaj prezentuję drugą część młodzieżówek, które będę śledzić w bibliotekach :)


"Alicja Królowa Zombie" - G. Showalter

 Odbiegając od new adult i poważniejszych tematów obyczajowych - nadal jestem fanką fantastycznych zombiaków. I tak, jestem w tyle z Walking Dead, bo nigdy nie mam czasu nadgonić, a im dalej w las, tym więcej odcinków do nadrabiania. Alicji w Krainie Czarów nigdy nie lubiłam, wersji Tima Burtona (chyba) nie obejrzałam, bo była dla mnie dziwna i pokręcona. Ale Alicję w krainie Zombii chcę. To brzmi jak film klasy B, czyli coś idealnego dla mnie.

"Playlist for the Dead" - M. Falkoff
 Parę lat temu poruszyła mnie powieść Jay'a Ashera "13 powodów". To trudna w odbiorze książka, której się po prostu nie zapomina. Przynajmniej tak było w moim przypadku, gdzieś do dzisiaj mam w głowie efekt "śnieżnej kuli" i inne mądrości płynące z tej publikacji. Okazuje się, że "Playlist..." uderza w podobne tony i jest równie wysoko notowane. Mam nadzieję jednak, że nie jest to kopa z lekkimi zmianami a faktycznie coś nowego, tylko tematyka podobna.
"Każdego dnia" - D. Levithan
 Wiem. Ja wiem. Wszyscy już to czytali, wszyscy znają. No niestety na jakiś rok wypadłam z książkowego obiegu. Niech ta książka będzie dobra.


"Wszechświat kontra Alex Woods" - G. Extence

 Totalny przypadek. Szukałam darów losu i tanich książek na moich ulubionych stronach z tanimi książkami i właśnie natrafiłam na tę powieść zaliczaną do "młodzieżowych". Gdzieś jestem ciekawa, czy to typa chłopięca literatura czy coś w stylu "Ja i Earl i umierająca dziewczyna". Jestem po prostu ciekawa, ale stawiam na słodko-gorzką historię w stylu "Charliego".


"After. Płomień pod moją skórą" - Anna Todd 


I jako ostatnia, proszę Państwa, kolejna 50twarzowogreyowo książka. Jest teraz o trochę młodszych bohaterach, prawdopodobnie studenckie życie i jest też rzekomo bardziej realistyczna (to Grey nie jest realistyczny ze swoimi helikopterami?). Do tego mamy już zapowiedź tworzonej ekranizacji, więc może warto spróbować takiej literackiej odskoczni?
Czy tym razem coś Was zaciekawiło? Może już dawno leży na półce i czeka na ponowne przeczytanie albo spalenie?

Miłego czytania i do usłyszenia!

You Might Also Like

2 comments

  1. Właśnie rozpoczęłam lekturę "Playlist for the Dead" i póki co nie wydaje się, żeby była podobna do "13 powodów", czego również się obawiałam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "After. Płomień pod moją skórą" niestety kompletnie nie przypadł mi do gustu, chociaż przyznaję, że jest to taka książka, przy której można się zrelaksować. Jestem natomiast bardzo ciekawa "Wszechświat kontra Alex Woods", a zachęca mnie zarówno opis, jak i wiele pozytywnych opinii :)
    Pozdrawiam, Zaksiążkowana

    OdpowiedzUsuń

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories