81. WISH LIST #3

 "The Rules" - Stacey Kade

1. Nikomu nie ufaj
2. Pamiętaj, że oni zawsze poszukują.
3. Nie wychylaj się.
4. Chodź ze spuszczoną głową.
5. Nie zakochuj się.
Pięć prostych zasad. Ariane Tucker przestrzegała ich od tej nocy, w której uciekła z laboratorium genetycznego, w którym została stworzona z ludzkiego i sztucznego DNA. To, czy przetrwa, zależy od tego, jak bardzo potrafi wtopić się w 100% ludzkim społeczeństwie w małej mieścinie w Wisconsin. Rozpoczyna naukę w normalnej szkole, jednak przez pewien głupi dowcip wszyscy się o niej dowiadują. Dziewczyna spotyka na swojej drodze Zane'a Bradshawa, który jest synem policjanta i który widział za dużo. Przejrzał dziewczynę po tylu latach ukrywania się. Od teraz żadna z zasad nie będzie prosta...
Ode mnie: nie tyle sama ucieczka przed mrocznymi nawet-nie-wiem-kim mnie aż tak nie ciekawi, jak wykorzystanie sci-fi z tym tworzeniem niepełnych ludzi w laboratorium. Może być bardzo ciekawie przedstawiona taka sytuacja.

"Unremembered" - Jessica Brody


data wydania: 05.03.2013
wydawnictwo: Farrar, Straus, & Giroux

Jedyną rzeczą gorszą od utraty całej przeszłości... jest jej pamiętanie.
Lot 121 zakończył się tragicznym wypadkiem w Pacyfiku. Nie spodziewano się żadnych rozbitków. Jednak pewna 16-letnia dziewczyna przeżyła wypadek. O dziwo, bez żadnych uszkodzeń mechanicznych ciała. Niestety nie pamięta wypadku. Co więcej, nie pamięta swojej przeszłości. Nikt nie wie, jakim cudem ocalała. I nikt nie potrafi powiedzieć, dlaczego jej DNA i odciski palców  nie istnieją w żadnej bazie danych na świecie.

Obarczona światem, który ją otacza i umiejętnościami, które ją przytłaczają, Seraphina próbuje pozbierać kawałki swojego dawnego życia i odkryć, kim tak naprawdę jest. Jednak z każdą kolejną wskazówką pojawiają się kolejne niewyjaśnione pytania. A czas na odpowiedzi się kończy.

Ode mnie: widzę trend w ucieczkach, jakiś spiskach i modyfikacjach DNA. oby było ciekawie.

"Level 2" - Lenore Appelhans

data wydania: 15.01.2013
wydawnictwo: Simon & Schuster

Żyjemy w futurystycznym świecie, w którym istnieje życie pozagrobowe. I pewna nastolatka odkrywa, że śmierć jest dopiero początkiem.
Felicia Ward umiera w wigilię swoich 18. urodzin i zostaje uwięziona w Level 2 (Poziom 2), miejscu gdzie idzie się po śmierci. To sfera pomiędzy życiem na Ziemii a następnym. Przez wiele godzin Felicia wspomina swoje dotychczasowe życie i dociera do niej, co na zawsze straciła - rodzinę, przyjaciół, miłość.

Dochodzi w dalszej części książki do walk między dobrem i złem. Okazuje się, że Felicia może dołączyć do buntowników, którzy potrafią wrócić na Ziemię i wtedy dziewczyna będzie mogła nadal żyć ze swoim chłopakiem.

Ode mnie: Kolejna dawka sci-fi, ale tym razem przenosi nas akcja do życia pozagrobowego w wydaniu młodzieżówki. Do tego oczywista akcja, walki bohaterów, decyzje życiowe.

Miłego czytania i do usłyszenia!

You Might Also Like

11 comments

 1. Choc wszystkie wydają się świetne, to mnie najbardziej interesuje "Unremembered".

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie jakoś nic nie zaciekawiło :(

  OdpowiedzUsuń
 3. @Cohrri - może kiedy indziej:) Zawsze możesz sama mi coś zaproponować, o...

  OdpowiedzUsuń
 4. Żadna książka nie przykuła mojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie również najbardziej ciekawi "Unrememberd" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "The Rules" - zasady, które tam wypisałaś od razu skojarzyły mi się z "Rokiem 1984" Orwella. Może to dlatego, że mam teraz chwilowego bzika na punkcie tej książki.

  Druga książka mnie również zaintrygowała. Wcześniej była moda na wampiry, teraz będzie na coś takiego? :) Zobaczymy.

  Trzeci książka (no kurcze!) też mi się podoba!
  To przechodzenie ze świata (lvl) do świata przypomina mi książkę "Bracia Lwie Serce" ;D

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. @Ashera - właśnie sama mam zamiar zabrać się za 1984 Orwella - coraz bardziej przekonuję się, że może mi się spodobać:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie chętnie bym przeczytała :3

  OdpowiedzUsuń
 9. Dość ciekawe pozycje, ciekawe czy okażą się przebojami :)

  OdpowiedzUsuń

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories