70. WISH LISTA #2

 Bo jedna lista z amerykańskimi książkami to za mało. Nazbierałam kolejne powieści, które bardzo bardzo chętnie przeczytałabym w swoim ojczystym języku. Może stworzylibyśmy takiego meme'a (jak to się odmienia, cholera jasna), gdzie każdy prezentowałby na swoim blogu jakieś wyczekiwane książki, aż trafią do Polski? Czekam na opinię, to wtedy zrobię logo w paincie. A póki co, moje własne propozycje, co by od Amerykańców podpatrzeć.

"Rush" - Eve Silver

data wydania: 11.06.2013
wydawnictwo: Katherine Tegen Books

 

Życie Miki Jones przeobraża się w chaos, kiedy dziewczyna zostaje wciągnięta w pewną grę. Miki, wraz ze swoją drużyną graczy, zostaje wysłana na misję zlikwidowania Drau - kosmitów. Nie jest przeszkolona, nie wie, jak przetrwać i jak wyjść z tej gry. Przywódcą drużyny jest Jackson Tate, który twierdzi, że tak naprawdę to nie jest żadna gra (o rly?). 

Ode mnie: kiedy przeglądam zagraniczny rynek książek, dochodzę do wniosku, że powoli wracamy do kosmitów, obych, predatorów i terminatorów. Myślę, że "Rush" może być wciągającą powieścią z dużą dawką adrenaliny i zielonymi stworami w tle.

"The Program" - Suzanne Young

data wydania: 30.04.2013
wydawnictwo: Simon Pulse

W świecie Sloane uczucia są czymś zakazanym. Wybucha epidemia nastoletnich samobójstw i jedynym rozwiązaniem okazuje się być Program.
Z powodu fali młodzieńczych samobójstw, które objęły cały świat, ludzie kierują się do Programu, aby uchronić swoich bliskich. Rodzina Sloane straciła już jedno dziecko i jej rodzice nie chcą dopuścić do powtórki z rozrywki. Zrobią wszystko, aby utrzymać dziewczynę przy życiu. Jednak każdy, kto trafia do Programu, wychodzi z niego bez depresji i żadnych innych wspomnień. Każdy jest jak czysta kartka papieru.

Sloane próbuje ukryć swoją depresję, jednak z każdym dniem jest coraz trudniej. Jej chłopak - James stara się im pomóc w kamuflażu. Jednak i ich Program nie ominie...
Ode mnie: samobójstwo to trudny temat i zazwyczaj jest pisany w smętnym tonie. Young zadziwiła mnie tym, że postanowiła wykorzystać ten wątek w dobrze zapowiadającej się utopii 
w stylu Delirium - Lauren Oliver.

"INK" - Amanda Sun

data wydania: 25.06.2013
wydawnictwo: Harlequin Teen 

W wyniku rodzinnej tragedii, Katie Greene musi przemierzyć pół świata. Od teraz będzie mieszkała ze swoją ciotką w mieście Shizuoka w Japonii. Katie czuje się zagubiona. Samotna. Nie zna języka, nie potrafi jeść pałeczkami i zapomina ściągnąć buty przed wejściem do budynku. 
Spotyka Tomohiro, szkolną gwiazdę kendo. Zauważa na jego ramieniu dziwną bliznę. Okazuje się, że owa blizna skrywa o wiele więcej niż upadek ze schodów. Tomo potrafi kontaktować się ze starożytnymi japońskimi bogami. Zauważa to w chwili, kiedy chłopak rysuje, a tusz zaczyna się ruszać. Chłopak ma wielki dar, jednak nikt nie może się o tym dowiedzieć, bo dwójka trafi na listę celów do likwidacji.
  
Ode mnie: co za przedziwna historia z Japonią w tle. Były już wampiry i seks w supermarkecie, ale o młodzieżówce o starożytnych japońskich bogach nie słyszałam. Zapowiada się ciekawa akcja. Oby nie była zbyt przekombinowana.

"Parallel" - Lauren Miller


data wydania: 14.05.2013

Abby Barnes miała plan na swoje przyszłe życie. Poszłaby do Northwestern, szkoły wiodącej prym w dziennikarstwie. Dostałaby świetną pracę w ogólnonarodowym magazynie. I to wszystko przed skończeniem 22. roku życia. Jednak mały wybór zaprzepaścił jej przyszłość. W maturalnej klasie w liceum postanowiła uczęszczać na zajęcia z aktorstwa. I teraz, w wigilię swoich 18. urodzin, dziewczyna utknęła na planie filmowym w Hollywood. Chciałaby cofnąć czas. 
Następnego ranka budzi się w akademickim pokoju Yale. Nie pamięta, jak się tam znalazła. Tak jakby przez noc ktoś zmienił jej życie. 
Wkrótce Abby dowiaduje się, że w jej życiu doszło do zderzenia równoległych wszechświatów i teraz Abby żyje w swoim alternatywnym świecie. Mało tego: życie Abby nadal będzie się zmieniało w zależności od wszelkich decyzji, jakie podejmie jej osoba w drugim wszechświecie, w którym dotychczas żyła. W międzyczasie ta "druga" Abby nadal chodzi do szkoły licealnej i zakochuje się w jakimś chłopaku, którego "pierwsza" Abby na oczy w życiu nie widziała.
 
Ode mnie: mam nadzieję, że chociaż trochę da się zrozumieć z mojego tłumaczenia. Świetny pomysł, niczego takiego w życiu nie czytałam. Jeśli miałabym porównać ten opis to chyba do filmu "Mr. Nobody" z Jaredem Leto. Jednak tam nie mieliśmy równoległych wszechświatów i takich takich:)

Miłego czytania i do usłyszenia!

You Might Also Like

13 comments

 1. podane książki zapowiadają się ciekawie, ale nie na każdą bym się zdecydowała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzy ostanie tytuły jak pojawią się na naszym rynku, to chętnie je przechwycę. Rush jakoś nie wzbudza mojego zainteresowania, ale tylko dlatego ze nie pałam miłością do zielonych ludzików ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. czekam z niecierpliwością na ostatnią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie ostatnia pozycja. Mnie z kolei fabuła kojarzy się ze starym filmem z Jennifer Garner w roli głównej - "Dziś 13, jutro 30" czy jakoś tak ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Żadnej z nich nie czytałam, ale może sie skusze ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Stawiałabym na "Program" i "Parallel" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie pozycję mnie zaciekawiły. Najbardziej "Program" bardzo bym chciała aby znalazł się na naszym rynku.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Rush" raczej nie dla mnie, ale "The program" i "Parallel" z pewnością tak. Co do "Ink" to miałabym wątpliwości, ale brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, tak, świetny pomysł! Może kiedy się napisze o wyczekiwanych książkach jakiś wydawca akurat zerknie i również się zainteresuje, kto wie.

  The Program *.*
  Ink - wydawnictwo Harlequin Teen mnie nie przekonuje, co to jakieś romansidło będzie? Ale że akcja się dzieje w Japonii to mnie zainteresowało!
  Parallel też może być ciekawe przez to swoje pokręcenie.

  Świetne pozycje wyszukujesz, jak właściwie na nie trafiasz?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe typy, z chęcią zajrzę do kilku :)

  OdpowiedzUsuń
 11. No, no ciekawe pozycje wyszperałaś :) tylko czekać na tłumaczenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnia książka mnie zaciekawiła, mimo że wydaje się skomplikowana

  OdpowiedzUsuń

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories