61. WISH LIST - nowości amerykańskie dla młodzieży

Hej, dzisiaj postanowiłam podzielić się książkami zza oceanu, które bardzo chętnie bym adoptowała. Nie wiem, kiedy będą w Polsce dostępne (czy wgl będą), ale i tak warto chociażby poprzeć na nie. Być może kiedyś będę kultywowała tego rodzaju zachciejlistę, jak coś mi się zachce oO
Na naszym rynku jest wiele ciekawych książek i staram się jakoś do nich dotrzeć, ale na chwilkę oderwijmy się i polećmy do Stanów. Podpatrzeć, co nowego i ciekawego u nich.

YOUNG ADULT

Tytuł: Nobody But Us
Autor: Kristin Halbrook
Data wydania: 29 stycznia 2013

Historia o dwóch zdesperowanych nastolatkach, którzy próbują uciec od swojej przeszłości.

Zoe pragnie uratować Willa tak samo jak on pragnie uchronić Zoe. Kiedy Will kończy osiemnaście lat, dwójka zakochanych decyduje się na wspólną ucieczkę. Ale nigdy nie spodziewali się, że ich ucieczka będzie tak naszpikowana niebezpieczeństwem...

 Ode mnie:Opis książki mało mówi, ale intryguje mnie. Jakoś taka młodzieńcza, pierwsza miłość ma w sobie jakiś urok. Chociaż nie uważam tej powieści za coś niesamowitego, to może być ciekawe.Tytuł: Things I Can't Forget
Autor: Miranda Kenneally
Data wydania: 1 kwietnia 2013

W skrócie ta historia opowiada o dziewczynie imieniem Kate, która jedzie na obóz i zakochuje się po raz pierwszy w życiu.

Ode mnie: Co mnie wzięło na te pierwsze miłości? Okładka ładna i tytuł taki ciekawy. Może być coś ciekawego młodzieżowego.

 Tytuł: The Lucy Variations
Autor: Sara Zarr
Data wydania: 7 maja 2013
 Lucy Beck-Moreau mogła zostać pianistką koncertową. Znała odpowiednich ludzi, obracała się w ich kręgu, a na jej koncerty miejsce były rezerwowane z wyprzedzeniem. Wszystko skończyłoby się pięknie...

To wszystko miało miejsce przed jej czternastymi urodzinami.
Teraz ma szesnaście lat i wszystko jest skończone. Śmierć, zdrada, różne okoliczności zmusiły ją do odejścia. Na barkach jej 10-letniego brata, Gusa, zostawiła cały ciężar oczekiwań rodziny Beck-Moreau. Zatrudniono dla Gusa młodego, miłego nauczyciela gry, który zainteresował się pomocą Lucy w przywróceniu jej miłości do muzyki. Ale kiedy jesteś przyzwyczajony do sławy, rezerwowania miejsc na twoje koncerty, czy będziesz w stanie grać jedynie dla swojej przyjemności?


Ode mnie: Przewidywalna książka, ale wydaje mi się być bardzo ciepłą historią. Kiedyś czytałam "Ja, Blanka" i wiem, do czego ludzie są zdolni, aby odnieść sukces w grze na fortepianie. Bycie muzykiem nie jest łatwe, ale utrata tego musi być jeszcze gorsza.
 Tytuł: Mind Games
Autor: Kiersten White
Data wydania: 19 lutego 2013
Fia urodziła się ze znakomitą intuicją Jej pierwszy impuls, przeczucie, dziewczyna nigdy się nie myli. Jej siostra Annie jest niewidoma, jednak w jej głowie pojawiają się dziwne wizje przyszłości.
Dziewczyny zostały uwięzione w szkole, która używa dziewczyn z nadzwyczajnymi mocami jako narzędzia do szpiegostwa, Annie i Fia zostają zmuszone do wykorzystywania swoich umiejętności w pokręcony nie do pomyślenia sposób...Jednak dziewczyny mogą zaryzykować i się przeciwstawić.
Ode mnie: Wow, idealny paranormal dla mnie. Coś jakby antyutopia, bo mamy świat z jakimiś specjalnymi szkołami i te porywanie dziewczyn z supermocami, ale może przesadzam:) W każdym razie okładka przepiękna. I tytuł.
Tytuł: Uses For Boys
Autor: Erica Lorraine Scheidt
Data wydania: 22 stycznia 2013

Anna pamięta czas, kiedy była małą dziewczynką i wszystko miało sens. Ona i jej mama tworzyły rodzinę. Dwie przeciwko calemu światu. Ale teraz przez większość czasu jej mamy nie ma, ponieważ przygotowuje się do następnego małżeństwa z kolejnym ojczymem. Anna została sama i musi sobie jakoś radzić. I tak zauważa, że jeśli tylko da chłopakom to, czego chcą, to potrafią być dość użyteczni i Anna dostaje to, czego potrzebuje. Jednak inne dzieciaki się z niej śmieją i przezywają. Nowy przyjaciel Anny, Toy, ma pewne sekrety, z których nie zwierze się nawet jej.
Później pojawia się Sam, którego rodzina je wspólne obiady, bawią się, opowiadają sobie historie. Anna dopiero wtedy odkrywa czym jest prawdziwe uczucie. To książka o wzlotach i upadkach. O dojrzewaniu.
Ode mnie: Słodka historia zagubionej dziewczyny, której już nie lubię przez ten opis. A książka może być całkiem, całkiem.

Tytuł: Mila 2.0
Autor: Debra Driza
Data wydania: 12 marca 2013
Mila nigdy nie dowiedziała się prawdy o swojej tożsamości. Żyła sobie z mamą w małej mieścinie w Minnesocie. Powinna zapomnieć o swojej przeszłości - dziewczyna została stworzona w sekretnym laboratorium komputerowym i została zaprogramowana do robienia rzeczy, jakie normalnym ludziom tylko się śnią.
Dziewczyna wie zbyt dużo i teraz musi uciekać...
Ode mnie: taki trochę sci-fi, paranormal, może być ciekawy:) 

You Might Also Like

15 comments

 1. ciekawe propozycje za oceanu- cóż ze względu na kryzys możemy długo czekać :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka Sary Zarr bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że kiedyś do mnie trafi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem nie wypatrzyłem nic takiego niezwykłego. Ale rób dalej takie listy, bo to naprawdę super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 4. fajny sposób na scharakteryzowanie kilku książek jednocześnie :)podoba mi się bardzo i czekam na następne listy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że rok 2013 będzie obfitował w ciekawe książki dla młodzieży. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią wszystkie bym przeczytała, trzymam kciuki by były wydane w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie sięgnęłabym po ' Young adult '. Innymi z powyższej listy także bym nie pogardziła.


  M.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie poznałabym powieści Sary Zarr i Kiersten White, ciekawe, czy doczekamy się ich w Polsce? :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Oooo! Mind Games może być świetne, okładka, tytuł,opis - wszystko w tej książce przyciąga^^

  OdpowiedzUsuń
 10. @M. - YA to ogólne określenie tych wszystkich młodzieżówek. Masz chyba na myśli "Nobody But Us"? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kupiłabym MIND GAMES ^^ Przepadam, za paranormlalami, tym bardziej, że nie wygląda na przesłodzony.
  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale fajne pozycje! Mam nadzieję, ze do nas też kiedyś przywędrują :)

  OdpowiedzUsuń
 13. widzę tu kilka interesujących pozycji, mogłyby wyjść w Polsce ;)
  [pamietnik-czytania]

  OdpowiedzUsuń
 14. Masz rację. Haha. Mój mózg przestał już najwyraźniej funkcjonować.


  M.

  OdpowiedzUsuń

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories