60. Stos: październik-listopad 2012

Hej, dzisiaj parę (milionów) zdjęć z moich nowo-starych nabytków. Nie miałam jakoś okazji porobić zdjęć wcześniej, w dodatku aparat uznał, że nie chce ze mną współpracować. Prawdziwa Xena się nigdy nie poddaje, także wstawiam moje nabytki. O niektórych pisałam już wcześniej, niektóre już opisywałam.

Książki pochodzą z bibliotek, także jestem z siebie dumna, że udało mi się zdobić różnego typu ciekawe pozycje.
Większość dla młodzieży, ale myślę, że starsze dzieci też zaciekawi. Mam nadzieję, że przynajmniej mnie.

Nie dodałam zdjęcia książki, która dotarła do mnie 2 dni temu i już zdążyłam ją przeczytać. Mowa o "Pod szczęśliwą kocią gwiazdą" wyd. Dreams. Po co wracać mentalnie do gimnazjum, skoro można do szkoły podstawowej?"Szczecin i okolice. Przewodnik rowerowy"

Jako zapalona rowerzystka, szukałam jakiś nowych tras dla siebie. No i jeszcze przed wakacjami, może gdzieś na początku, znalazłam tę oto książeczkę w bibliotece. Świetna sprawa, świetne opracowanie, tylko szkoda, że w piwnicy ciągle ten sam składak zamiast jakiegoś porządnego trekkingowego rumaka."Inny świat" - Gustaw Herling-Grudziński

Lektura szkolna. Opowiada o rosyjskich łagrach. Autor książki był w takim obozie i opisuje życie w tamtejszych warunkach. Dość wstrząsające. Denerwuje mnie, że nie godom pa ruski i nie rozumiem różnych wstawek. Jednak jestem już w ponad połowie.
A na zdjęciu świetna zakładka z karteczki, na której pisałam recenzję JOGI.
"Syrena" i "Głębia" - Tricia Rayburn

Książkę pożyczyła mi dobra duszyczka, co ma fajne książki. No i tak wysępiłam i tę powieść, bo w bibliotece znalazłam już drugą część. Samą książkę miałam od pewnego czasu na swojej chciejliście. Najwidoczniej czasami sprawdza się "mówisz i masz".
Tym bardziej się cieszę, bo nie czytałam jeszcze o syrenach. Nie wspominając czerwonowłosej Arielki."BZRK" - Michael Grant


Chrystusie Niebieski, to była dobra decyzja, aby wybrać się tego dnia do biblioteki. Kolejna seria Micheala Granta czeka już na mojej półce, także zabiorę się za nią prawdopodobnie zaraz po "Innym świecie" i "Lolicie".
Tylko czemu reklamować tę książkę serią "GONE"?
"Wielki Gatsby" - F. Scott Fitzgerald

Jakie to dziwne, że do przeczytania tej książki zachęcił mnie zwiastun filmu z DiCaprio, który wejdzie na ekrany kin prawdopodobnie w maju 2013 roku. Wcześniej słyszałam o tej krótkiej powieści, ale jakoś nie miałam większej ochoty, aby ją znaleźć.Opracowania "Małej Apokalipsy" i "Kordiana"


Zresztą "Małą Apokalipsę" sobie wypożyczyłam, bo niesamowicie ciekawi mnie dzieło Konwickiego. Słowackiego też lubię, wielkim poetą zresztą był. W każdym razie lepszym od Mickiewicza. Jak dla mnie.
"Kiedy bóg był królikiem" - Sarah Winman
 
Jeśli chodzi o tę książkę, to chciałam ją sobie nawet kupić. Niech stracę! :) Ale cierpliwość popłaciła i tak oto teraz mogę sobie darmowo przeczytać. Przyznaję, zostałam oczarowana samym tytułem. Samą okładką. A później dopiero fabułą.

"Dziewczyny z Hex Hall"- Rachel Hawkins

Już pisałam o tej książce w mojej liście do przeczytania w październiku, ale jakoś nie wyszedł nam romans, także nadal ta pozycja zalega na bibliotecznej półeczce. I już sama nie wiem, czy czytać, czy nie czytać. Chrystusie Niebieski, nie wiem.
"Deklaracja" - Gemma Malley
Także planowałam sobie przeczytać, a nie wyszło. Jednak tę powieść zdecydowanie MAM ZAMIAR pochłonąć w jakimś bliżej nieokreślonym czasie. Jednak muszę się streszczać, bo termin biblioteczny czuwa.
"Pokuta" - Ian McEwan

Wyborem tej książki sugerowałam się po obejrzeniu fenomenalnego filmu. Wzruszającego, pięknego, romantycznego, ale nie banalnego. Także adaptację filmową mogę zdecydowanie polecić. Jednak ciągle nie wiem, jak z książką. Liczę, że będzie jeszcze lepsza."Wybór opowiadań" - Tadeusz Borowski
 
Tę książkę pokazuję prawdopodobnie tylko dlatego, bo akurat miałam ją świeżo przeczytaną pod ręką, a wcześniej nie robiłam jej zdjęć na bloga. Jest to zbiór opowiadań o obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Do szkoły.Bawiłam się w fotografa, chciałam parę szczegółów pokazać, coś pocykać, być przez chwilę Marcinem Tyszką. W każdym razie, żeby zaoszczędzić scrollingu i nie zamulać komputerów, wstawiam gadżet kobiety.WordPress plugin

Miłego czytania i do usłyszenia!
PS czy ktoś mi powie, z jakiego filmu pochodzi ten kadr?

You Might Also Like

29 comments

 1. Ja niedługo lecę wypożyczyć "Wielkiego Gatsby'ego", dopóki nie ustawia się do niego wielka kolejka w bibliotekach :) Po premierze filmu na pewno tak będzie

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny stosik! "Syrena" już za mną i powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś lepszego. Zazdroszczę "Dziewczyn z Hex Hall"! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że w Twojej bibliotece można znaleźć prawdziwe perełki. Kilka chętnie bym Ci podebrała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super stos :) Jestem ciekawa czy spodoba Ci się "Pokuta" i "Mała apokalipsa" Konwickiego. Czytałam kiedyś "Sennik współczesny" tego autora ale trudno mi było przyzwyczaić się do jego specyficznego stylu pisania...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio właśnie poluję na "Pokutę" ;d
  Świetny stosik :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ mnie skręca w środku! :D
  Wiele z tych książek sama bym pożarła :)

  Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tylko pozazdrościć cudnych nabytków :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa książki "Dziewczyny z Hex Hall" :)
  Mam pytanie, mieszkasz w Szczecinie? :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Otagowałam cię na moim blogu. Jeśli nie chcesz brać w tym udziału po prostu zignoruj te komentarz.
  twojatworczosc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. @Tenebris - nigdy go nie zignoruję! ale nie wiem, czy zrobię xd dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kadr nie jest czasem z filmu "Marzyciele"?
  Mogę się mylić.
  Syrenę i głębię chętnie sama bym przeczytała. Nie mogę doczekać się recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pamiętam, że miałem na swojej półce to samo wydanie Wielkiego Gatsby'ego i się denerwowałem, że zajmuje mi miejsce, bo nie wiedziałem nawet skąd się wziął :P Teraz leży pewnie gdzieś w kartonie...

  OdpowiedzUsuń
 13. "Syrena", "Głębia", "Deklaracja" i "Pokuta" to książki dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Fiknęłam ze śmiechu na widok obrazka z linku, ten Twój aparat ma cojones ;))

  Bibliotekę masz bosko zaopatrzoną, pozazdrościć. Niektóre pozycje czytałam z Twojego stosiku, a niektóre: Deklarację, Syrenę, Pokutę, Kiedy Bóg był królikiem, Bzrk, chętnie bym Ci podkradła ;)
  Z całą pewnością czas spędzony z książką nie będzie stracony.

  Zdolniacha jesteś robiąc ten filmik czy jak to się zwie, fajny efekt, podoba mi się.

  Nie mam pojęcia z jakiego filmu jest zamieszczony przez Ciebie kadr, próbuję przyjrzeć się buźkom, ale nie rozpoznaje ich właścicieli. Jak dowiesz się z jakiej produkcji to klatka, to daj znać, bo jestem bardzo ciekawa tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Inny świat" bardzo polecam, z kolei Borowski jakoś do mnie nie trafił. "Pokutę" i "Wielkiego Gatsby'ego" również mam w swoich czytelniczych planach :))

  OdpowiedzUsuń
 16. Z podanych książek czytałam tylko 'Dziewczyny z Hex Hall' , ale bardzo chcę zapoznać się z 'Wielkim Gatsbym' :)

  OdpowiedzUsuń
 17. @Agnieszka, Natula - To "Marzyciele", racja! Dzięki wielki, Agnieszka, bo sama bym nie znalazła.
  szczęścieszczęścieszczęścieszczęścieszczęście

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałabym przeczytać "BZRK" i "Deklaracje". Reszta mnie nie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 19. @Lorien, dzięki :) Koniecznie muszę obejrzeć ten film.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zycze, jak zawsze, bardzo milej lektury :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 21. Ohoh jaki ładny stosik! "Syrenę" również mam na swojej półce, ale czasu ciągle na nią brak.. "Deklarację" czytałam i mi się podobała.
  Zdjęcia pierwsza klasa! :D

  OdpowiedzUsuń
 22. POzazdrościć nabytków^^ Nad "Syreną" się zastanawiam

  OdpowiedzUsuń
 23. "Wybór opowiadań", "Inny świat" oraz "Kordiana" mam za sobą. Za to chętnie wzięłabym się za "Pokutę", "Dziewczyny z Hex Hall" oraz "Deklarację".

  OdpowiedzUsuń
 24. "Inny świat" jaki sfatygowany! Ale to dobrze, nie się młodzież uczy :D Dla mnie "Wielki Gatsby" był drogą przez mękę! bardzo jestem ciekawa twojej opinii:)

  OdpowiedzUsuń
 25. ,,Deklarację" oraz ,,Syrenę" mam w planach :) Natomiast ,,Dziewczyny z Hex Hall" mam za sobą i książka nawet mi się spodobała.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories