43. Debiuty w USA - nowości wydawnicze

Z gatunku dla starszej młodzieży. Boże, zobaczcie tylko na te małe dzieła sztuki, jakimi są okładki! *_*

Autor: Elsie Chapman - Blog | Twitter | Facebook
Data wydania: 26 lutego 2013                          Wydawnictwo: Random House

Miasto Kersh jest bezpiecznym miejscem, ale cena za te bezpieczeństwo jest dość wysoka. Każdy mieszkaniec posiada swojego genetycznego Alernate - bliźniaka wychowanego przez inną rodzinę - mieszkańcy muszą udowodnić swoją wartość i użyteczność poprzez wyeliminowanie swojego Alt przed jego dwudziestymi urodzinami. Ten, kto przetrwa otrzyma edukację, dobrą pracę, małżeństwo - życie.
 Piętnastoletnia West Grayer od dawna szkoliła się na wojowniczkę, przygotowywała się na ten dzień, kiedy będzie musiała polować i zabić swoją Alt. Lecz wtedy tragiczn pomysł zatrzęsie wartościami West...Ode mnie: Coś dziwnego, opis angielski był jeszcze dłuższy i bardziej skomplikowany, a uznałam, że jeśli zakończę moją wersję w tym miejscu, to książka wyda się jeszcze ciekawsza XD Ciekawi mnie ta walka, udowodnienie władzom, kto ma mieszkać w tym idealnym mieście. I wątek moralny - jak można zabić kogokolwiek, nie mówiąc o swoim genetycznym bliźniaku?

 Autor: Gena Showalter
Data wydania: 25 września 2012 (US) | październik 2012 (AUS)
Wydawnictwo: HarlequinTEEN


Nie odpocznie, dopóki nie odeśle każdego umarlaka do jego grobu. Definitywnie i na zawsze.

Gdyby ktoś powiedział, że życie  Alice Bell zmieni się w ciągu dwóch uderzeń serca, dziewczyna by was wyśmiała. Od błogości do tragizmu, niewinności do zdeprawowania? Błagam. Ale tak właśnie się stało. Uderzenie serca. Mrugnięcie okiem, jeden oddech i wszystko co znała i kochała - odeszło.
Jej ojciec miał rację. Potwory istnieją naprawdę...


Aby ochronić swoją rodzinę, Ali musi nauczyć się walczyć z umarlakami. Aby przetrwać, dziewczyna musi nauczyć się ufać najgorszemu z najgorszych chłopaków, Cole Hollandowi. Ale Cole posiada sekrety i jeśli Ali nie będzie uważała, te sekrety mogą okazać się bardziej niebezpieczne od zombie...


Ode mnie: W Stanach Zjednoczonych, a może i całej Ameryce zombie podbijają seriale, komiksy, książki. Pewnie od dawna wiecie, że niektórzy zaczęli się tam przygotowywać na zombie apokalipsę. Może dla nas śmieszne, ale jest wiele osób, które w to wierzą. Gena Showalter postanowiła wykorzystać ten motyw i stworzyła swoją własną wariację "Alicji w Krainie Czarów"  z nie-do-końca-umarłymi przyjaciółmi... 
Tytuł: Taken (Taken #1)
Autor: Erin Bowman
Wydawnictwo: HarperTeen
Data wydania: 16 kwietnia 2013

W Claysoot nie ma żadnych mężczyzn. Są chłopcy, ale każdy z nich rozpływa się w powietrzu w dniu swoich osiemnastych urodzin. Ziemia się trzęsie, szumi wiatr, pojawia się błyskawica... i chłopak przepada.

Nazywają to Heist.

Do osiemnastych urodziny Graya Weathersby'ego zostało kilka miesięcy i chłopak przygotowuje się do spotkania ze swoim przeznaczeniem. Jednak pewnego razu znajduje dziwną wiadomość od swojej matki i zaczyna kwestionować wszystko do czego przez lata był przygotowywany: przywódcy Council i ich sekrety, Heist. Zastanawia się, co takiego znajduje się za Murem (Wall), który otacza Claysoot.

Wspinaczka na Mur jest samobójstwem, ale to, co znajduje się w Heist może być jeszcze gorsze. Gray powinien siedzieć i czekać, aż go zabiorą - czy może lepiej zaryzykować wszystko z powodu nadziei na to, co spotka po drugiej stronie Muru?

Ode mnie: Nie tłumaczyłam różnych nazw dosłownie, bo może kiedyś ta książka zawędruje na polski rynek i tłumacz sobie będzie tłumaczył jak chce. Także zachowałam oryginalne nazwy oprócz Muru, bo... bo tak :]

Książka kojarzy mi się trochę z serią "GONE" Michaela Granta, którą bardzo lubię. Jednak ciekawi mnie ten świat poza Murem i chłopak głównym bohaterem? Nieźle.

You Might Also Like

10 comments

 1. Wszystkie wydają się być ciekawe.Tylko czekać, aż ukarzą się na polskim rynku ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładki rzeczywiście cudne. Same książki również wydają się ciekawe, chociaż nie byłabym pewna tych zombie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz o nich słyszę - dziwię się sama sobie, bo bardzo rzadko sięgam po tego typu literaturę, ale... zaciekawiła mnie każda z przedstawionych przez Ciebie pozycji! Mam nadzieję, że dotrą do nas... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również jestem ciekawa kiedy będą u nas;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba nic dla siebie nie znalazłam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dualed wielkie TAK! Chcę to w Polsce! Taken - bardzo ładna okładka, ale czemu fabuła wydaje się tak podobna jak w GONE? Mimo to może być to zupełnie coś innego, także też chętnie bym się z tym zapoznał!

  OdpowiedzUsuń

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories