3/5

20. "Pretty Little Liars cz. 1-3" - Sara Shepard

http://iamstillherebitches.tumblr.com/
Kiedyś dziewczyny z mojego rocznika szalały na punkcie Meg Cabot i jej "Pamiętnika Księżniczki". Były też popularne książeczki pisane przez Hortense Ullrich *jestem fanką forevah*. W Polce "Ala Makota", "Bezsennik" czy seria Małgorzaty Musierowicz.
A teraz?
A teraz mamy Sarę Shepard.

PLL. Kłamczuchy - Sara Shepard
Książki amerykańskiej pisarki są mocniejsze od powyższych tytułów. To połączenie high schoolowej młodzieżówki z dobrym kryminałem. Autorka seryjnie bohaterkom serii (i czytelniczkom:) pewien dreszczyk emocji. A wszystko w "Pretty Little Liars" owiane jest tajemnicą, sekretami, które nigdy nie powinny wyjść na wierzch.

PLL. Bez skazy. - Sara Shepard
Jednak pewnej tajemniczej osobie, która podpisuje się jako A., udaje się (niczym pokemony) zdobyć je wszystkie. I to dla mnie zgrzyta. Bo można być świetnym kryminalistą, ale nie da się być wszędzie i widzieć wszystko. Taki trochę Big Brother z tej/tego tajemniczej/go A. Jest to dla mnie naciągane. Poza tym, żyjemy w świecie, gdzie mamy wszędzie kamery, dżi-pi-esy, satelity, identyfikatory, służby itp. I jak A. udaje się ciągle być nieuchwytną/ym? Geniusz.

Shepard stworzyła sympatyczne bohaterki. Są, jak dla mnie, rozpieszczone, dla dość przeciętne umysłowo. Jak to w głowach nastolatek -chłopaki, modne ciuchy, psychopatyczny morderca najlepszej przyjaciółki, filmy, imprezy. Po obejrzeniu serialu (który ciągle jest emitowany, już 3. sezon!) wyłoniłam swoją ulubienicę. No i zarówno w książce, jak i w serialu, nie cierpię Hanny. Chociaż potrafię zrozumieć jej rozterki, ale jakoś mnie irytuje. Mniejsza z tym.

Dużo się dzieje, jest akcja, dramaty, sekrety, grzeszki mniejsze i większe, piękne i popularne dziewczyny - trochę jak "Plotkara"? Ale Sara Shepard dodała do tego mordestwo i voila! - przepis na sukces.

PLL. Doskonałe - Sara Shepard
Fajne na odmóżdżenie. Ciekawa rozrywka, szybko się czyta. Ale jakoś nie zmienia niczego w życiu. Dla fanów seriali i życia cudzym życiem;) Fanki "Plotkary" się nie zawiodą.

Moja ocena : 3/5

Miłego czytania i do usłyszenia!

Ja muszę się teraz zabrać za czytanie lektur...

You Might Also Like

0 comments

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories