2. Do przeczytania : majówka 2012

Chciałam zacząć od lakierów, jednakże nie mam jeszcze zrobionego mini - prowizorycznego kartonu na oświetlenie, a jak wiemy, dobre uchwycenie koloru to ważny element każdej lakiero-blogerki i takie takie. Także zacznę mój drugi wpis od książek, które mam zamiar przeczytać w trakcie trwania majówki.

Myślałam, aby przetłumaczyć To Be Read na polskie Do Przeczytania, czyli DP, ale niektórzy mogliby omylnie mnie zrozumieć *if you know what i mean* :) Także, chociaż nie jestem fanką engrisha wszem i wobec, będę się posługiwała TBR.Zobaczmy, co aktualnie planuję przeczytać.

Jak widać poniżej, zdjęcia nie są świetnej jakości i nie miałam niestety odpowiedniego tła, więc postanowiłam pobawić się w artystkę i dowaliłam folii, w którą pakuje się prezenty. Dzięki Bogu odpuściłam sobie aluminiową. 

TBR : 
1. Jutro 2. W pułapce nocy - John Marsden
2.  Śmiertleny sekret - Laurie Faria Stolarz
3. W pierścieniu ognia - Suzanne Collins
 Info:
tłumaczenie: Anna Gralak
tytuł oryginału: Tomorrow: The Dead of the Night
seria/cykl wydawniczy: Jutro tom 2
wydawnictwo: Znak literanova
data wydania: czerwiec 2011 
Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem.
To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś, co na zawsze zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów.

Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, co przyniesie jutro.

A ja? Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy.

Powód?
Pierwsza część była świetna i nawet planuję napisać o niej nieco więcej. Tylko nie wiem, czy czekać aż skończę wszystkie 7 części, czy każdą książkę potraktować osobno. "W pułapce nocy" przeczytałam do ok. 50 strony i już wiem, że ta część jest jeszcze ciekawsza od pierwszej. Aż chce się czytać tak dobre rzeczy.


tłumaczenie: Edyta Skrobiszewska
tytuł oryginału: Deadly Little Secret
seria/cykl wydawniczy: Dotyk tom 1
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
data wydania: luty 2011 
Niektóre sekrety nie powinny być zachowywane...

Jeszcze trzy miesiące temu życie Camelii było całkiem zwyczajne: miała przyzwoite oceny, niezłe relacje z rodzicami i fajną pracę. Jednak gdy tajemniczy Ben rozpoczyna naukę w jej liceum, przestaje być nudno.

Wszyscy wierzą, że Ben przyczynił się do śmierci byłej dziewczyny i unikają go. Wszyscy, oprócz Camelii. Dziewczyna nie chce wierzyć plotkom. Czuje dziwną fascynację Benem. Wkrótce zaczyna odbierać tajemnicze telefony i dostawać listy z pogróżkami. Ben twierdzi, że Camelii grozi niebezpieczeństwo - lecz czy można mu zaufać? Dziewczyna wie, że chłopak coś ukrywa... Ale nie on jeden ma tajemnicę.
 
Powód? 
Dawnymi czasy zachwycałam się, niestety nie dokończoną, jeśli mnie pamięć nie myli, serią "Niebieski płomień na magię". Być może dlatego, że miałam wtedy 13 lat, a może naprawdę ta książka była wyjątkowa. Na pewno różniła się od powielanych, nudnych historii o wampiro-potworach i innych wilkołakokształtnych *słowotwórstwo, widać, żem humanista*. Stety lub i nie, nie będę teraz pisała recenzji tamtej książki. Pomyślałam, że ta książka ma
1. Wyróżniającą się lekko, bo jednak staniki nie latają, historię z morderstwem w tle.
2. Przewidywalne zakończenie, nie będę musiała się wysilać. Nawet bez czytania przypuszczam, że główna bohaterka zakocha się w owym aroganckim, tajemniczym Benie (dlaczego taki oklepane imię? Chyba tylko Ken byłby gorszy w tej kombinacji). 
3. Wykażę się płytkością, jeśli napiszę, że dziewczyna na okładce po prostu mnie skusiła? Pewnie tak. Trudno, ma śliczne oczy. Chociaż przyznaję, że nie cierpię już okładek książek ze zdjęciami dziewczyn.


tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
tytuł oryginału: Catching Fire
seria/cykl wydawniczy: Igrzyska śmierci tom 2
wydawnictwo: Media Rodzina
data wydania: listopad 2009 
Jak dla mnie, ten opis jest dość dużym spojlerem, jeśli ktoś nie czytał pierwszej części, albo dopiero zaczyna.
Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W „Igrzyskach śmierci” dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają…

W drugim tomie trylogii, „W pierścieniu ognia” Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty…

Powód?
Prosty. Przeczytałam pierwszą część (kino również już odhaczone) i po prostu chcę dowiedzieć się, co dalej z bohaterami. Wiem, że prawdopodobnie trafiłam w tornado popularności tej serii, modne jest kochanie tej historii po wyśmianym już Zmierzchu i zakończonym Harry'm Potterze *zlinczujcie mnie, jeśli źle odmieniam imię i nazwisko tego czarodzieja, ale przeczytałam jednie 80 str. pierwszej części tej serii. I tak, jestem z kosmosu i nie wiem, co dobre.*
You Might Also Like

0 comments

Poprzez komentarze wchodzę na Wasze blogi i staram się odwdzięczać.
Dziękuję za każdą opinię:)

Top Categories